X Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w Warszawie

Po roku oczekiwań i intensywnych treningów nasze siatkarki po raz drugi zameldowały się na jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju  Minisiatkówki Dziewcząt w Warszawie.

Tym razem w zawodach uczestniczyło 12 drużyn z całej Polski. Dziewczęta zostały rozlosowane do czterech grup, w których rozegrały po dwa mecze systemem „każdy z każdym” .

Po zaciętej rywalizacji w meczu otwarcia nasze zawodniczki po wyrównanym pojedynku przegrały z drużyną MOW Radzionków 1:2, i pokonały  zespół MOW Załusków 2:0 co dało im  awans do najlepszej ósemki turnieju.

W ćwierćfinale, idąc za ciosem rozprawiły się po nie mniej emocjonującym pojedynku z drużyną z MOW Cerekwica „B” .

Po przegranym pierwszym secie, gdy rywalkom wydawało się , że łatwo pokonają nasze zawodniczki, te mocno  skoncentrowane i zmotywowane wygrały kolejne 2 sety,a tym samym cały mecz i awansowały do pierwszej czwórki Turnieju. 

Nasze zawodniczki w półfinale spotkały się z zespołem SP 394 z ul. Różanej w Warszawie.  Zwyciężyły w pierwszym secie i objęły  prowadzenie w meczu  1:0. W drugim secie, po zaciętej końcówce uległy przeciwniczkom i stan meczu wyrównał się 1:1. Trzeci set przebiegał pod dyktando naszych zawodniczek do stanu 10:6. I kiedy brakowało tego 1 punktu do finału w naszym zespole coś się zacięło. Inicjatywę przejęły przeciwniczki i wypunktowały nas 12:10, wygrywając cały mecz 2:1.

Mecz o 3 miejsce to koncertowa gra naszych zawodniczek, które miały coś do „udowodnienia” zespołowi z MOW Samostrzel. Po dobrym meczu nasze siatkarki odprawiły przeciwniczki z kwitkiem , wygrywając w setach    2:0

Radość po meczu była ogromna, gdyż trzecie miejsce naszych dziewcząt to ich ogromny sukces podparty całoroczną pracą.

Zespół wystąpił w składzie  Gabriela Nowakiewicz,(kapitan zespołu) Anna Korzeniak, Julita Winkowska i Amelia Kudosz.

W sukcesie pomogli dziewczętom Tomasz Siciak i Marek Walichowski , oraz wierny kibic kierowca Pan Damian.

Jeszcze raz gratulacje!!!