Walentynki :-)

16.02.2018

Walentynki ZPO odbyły się zgodnie z data 14 lutego na małej sal gimnastycznej wystrojonej w serduszka i różne ozdoby miłosne zgodne ze świętem.

Impreaza rozpoczeła sie wręczeniem walentynek , później randka w ciemno w której osobami wybierającymi były Pani Sylwia i Pan Mirek a kandydatami:
- Anna - Babcia Gandzia
- Sandra – książe Sandro
- Weronika – "Dżaga''
- Sabina – zwana "Sabriną"
- Mateusz - " Wilk w owczej skórze "
- Adrian - " szybki Lopez"
- Paweł - " uroczy Ksawery "
- Wiktoia - " Pan Grey"
Pytania były różne np:
- Ulubiony kolor, potrawa, piosenka a także największe marzenie oraz jakie 3 rzeczy zabraliby na bezludną wyspę. Pan Mirek wybrał na swoja walentynkę " Babcie Gandzie", która wraz z nim uda się na dodatkowa lekcję matematyki a pani Sylwia wybrała "Wilka w owczej skórze", którego zaprosi na wycieczkę po kuchni a potem na naleśniki. Więcej »

Karnawał w Discoplexe A4

09.02.2018

XVII Turniej Tenisa Stołowego ZPO

09.02.2018

10 stycznia nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Turniej Tenisa Stołowego w którym udział wzięli uczniowie SOSW i MOW .

Rywalizacja odbywała się w wielu kategoriach. Cała impreza przebiegła bardzo sprawnie dzięki pomocy wolontariackiej dziewcząt z MOW. Dziękujemy i zapraszamy za rok :-)

Innowacja w karnawałowej odsłonie

08.02.2018

Kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „W świecie dźwięków”  odbyły się w klimacie zabawy karnawałowej.

To już szóste zajęcia w ramach projektu przeznaczonego dla uczniów SOSW z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Celem innowacji jest praca nad sferą słuchową uczniów. Zajęcia są prowadzone w ZPO od września 2017 r. i umożliwiają uczniom poprawę funkcjonowania dzięki wykorzystaniu nowatorskich metod pracy, angażowaniu uczniów w aktywności bliskie ich doświadczeniu i łączeniu różnych rodzajów stymulacji.

Tym razem uczestnicy wykonywali ćwiczenia oddechowe, rytmiczne i słuchowo - ruchowe przy wesołej muzyce. Przy okazji doskonałej zabawy i tańca uczniowie doskonalili koncentrację słuchową oraz poszerzali zakres pamięci słuchowej. Zajęcia zakończyły się seansem relaksacyjnym przy spokojnej, wyciszającej muzyce, podczas którego uczniowie mogli zregenerować siły po intensywnej zabawie i jednocześnie rozwijać wyobraźnię.   

Szlakiem szopek bożonarodzeniowych.

09.01.2018

Klasy Pu w dniu 4 stycznia 2018r. były na wycieczce w Wysokiej i w Górze św. Anny zorganizowanej przez p. J.Reczek. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia ruchomej szopki w kościele w Wysokiej. Wszyscy byli zauroczeni efektami pary, wody i dźwięku oraz licznymi postaciami. W bazylice annogórskiej oglądali dużą szopkę, która swoją wielkością zajmowała cały ołtarz główny. Uczniowie oglądali również wystawę w muzeum misyjnym, gdzie były wystawione przedmioty przywiezione przez misjonarzy z Boliwii.